home  Головна arrow Загадки arrow Математичні arrow Загадки №: 41..60 arrow З давньоіндійської математики (близько 2000 р. до н.е.)

Розділ: Загадки

Page Divider
 
 
 
 

« Загадка №41: З давньоіндійської математики (близько 2000 р. до н.е.) »

  Математичні загадки
     У Древній Індії математика поширювалася як свого роду спорт. Для рішення складних задач улаштовувалися змагання в присутності численних глядачів. Деякі індійські праці з математики були написані як навчальні посібники із проведення подібних змагань − для підвищення майстерності любителів розумового спорту. Автор одного з таких підручників писав: «Дотримуючись наведених тут правил, можна придумати тисячі інших задач. Подібно до того, як сонце затьмарює своїм сяйвом зірки, слава вченої людини, що зіставила і вирішила алгебраїчну задачу, затьмарює славу інших учених у багатолюдних зборах». Весь підручник цього автора написаний у віршах. Наведемо лише одну із задач, але не у віршованому, а в прозаїчному варіанті.
     «Бджоли числом, рівним квадратному кореню з половини числа їх у всьому рою, сіли на кущ жасмину, 8/9 бджіл полетіли назад до рою. І тільки одна бджола з того ж рою кружлялася над квіткою лотоса, притягнута дзижчанням подруги, що необережно потрапила в пастку солодко пахучої квітки.
     Скільки всього бджіл було у рію?»