home  Головна arrow Ребуси

Розділ: Ребуси

     Що таке ребус?
     Ребус - загадка, в якій слова, що розгадуються, зображено у вигляді комбінації малюнків з літерами та іншими знаками.
     Слово "ребус" латинського походження (лат. rebus, за допомогою речей, "Non verbis sed rebus" - "Не словами, а за допомогою речей"). Зародився ребус у Франції в XV столітті, а перший друкований збірник ребусів був виданий у Франції в 1582 році, складений він був Этьеном Табуро.
     Ребуси дуже корисні для розвитку мислення дітей, розвитку кмітливості та логіки. До того ж ребус користується популярністю в дитячій аудиторії, будучи одним із самих популярних дитячих ігор. Це гарне дитяче захоплення, що приносить дитині користь і задоволення.
Прості
Ну дуже прості ребуси
ребусів: 90
Ребус-слово
Розшифруй слово
ребусів: 142
Ребус-фраза
Тут приховано цілу фразу
ребусів: 37

     Жодна людина ще не навчилася думати, читаючи в готовому виді записані думки іншої людини. Навчитися думати можна, лише міркуючи самостійно. / Міхай Емінеску /

Ребуси: Правила створення

     1. Назви всіх предметів, що зображені у ребусі, читаються тільки в називному відмінку.
     2. Досить часто предмет, зображений в ребусі, може мати не одне, а два чи більше назв, чи може мати одне загальне та одне конкретне значення, наприклад, «авто» та «машина», «квітка» та «рослина» тощо. Вибирати необхідно підходяще за логікою. Вміння визначити й правильно назвати зображений на малюнку предмет є однією з головних труднощів при розгадуванні ребусів.
     3. Досить часто назва якогось предмета не може бути використана повністю, необхідно відкинути на початку чи в кінці слова одну чи декілька букв. В таких випадках застосовується умовний знак – кома. Якщо кома стоїть ліворуч від малюнка, то це значить, що від його назви необхідно відкинути першу букву (ліворуч від рисунку кому часто зображують перевернутою у верхньому кутку), якщо праворуч від малюнку – то останню. Якщо стоять дві коми, то відповідно відкидають дві літери і т.д.
     Детальніші правила створення ребусів Ви можете прочитати тут: правила створення ребусів.