Розділ: Зображення

« Галактика та зірки: Сторінка №2 »
Кращі космічні фотографії 2006 року. Приголомшливі знімки! ТОП-20 у рейтингу space.com.
1. Дивний панорамний вид Сатурна був знятий кутовою камерою зонда Cassini 15 вересня 2006 року. Разом з гігантським Сатурном, що висить у чорності й захищає Cassini від сліпучого блиску Сонця, зонд розглянув кільця так чітко, як ніколи, показуючи невідомі раніше слабкі кільця, а також атмосферу і поверхню планети.

2. Планетарна туманність, що перебуває на відстані приблизно 3.000 світлових років від Землі. Ця фотографія була зроблена 10 травня 2006 року.

3. Об’єднана фотографія космічних телескопів Spitzer й Hubble показує нам хаос, що діється в результаті утворення нових молодих зірок, які утворилися на відстані 1.500 світлового років у космічній хмарі, названій "туманність Оріон".

4. Messier 83 - сусідня галактика, розташована поза границями нашої місцевої групи галактик. Центральна опуклість має характерні жовтуваті кольори старої зірки, у той час як її спіральне оточення, показане розкиданим синім світлом і червоними вузлами формування нових зірок, має набагато більш молодий вік.

5. Це композитне зображення обсерваторій Chandra й Spitzer показує нам самий яскравий залишок зверх нової зірки у "Великому чумацькому шляху (Магеллановій Хмарі).

6. Галактики що інтенсивно рухаються, прийняли форму гігантської маски.

7. Одне із самих свіжих зображень, отриманих за допомогою космічного телескопа Hubble, показує нам галактику Antennae, що є могутнішою і суворішою в цій парі галактик, що зливаються. У результаті цього колапсу будуть сформовані мільярди нових зірок.

8. Незвичайна форма галактики.

9. Два масивних шторми на самому великому газовому гіганті Сонячної Системи - Юпітері, зняті телескопами із Землі.

10. Вири газу й пилу в області формування нової зірки, зняті космічним телескопом Hubble.

11. Пилип Джонс (Phillip Jones) уловив рідкий і захоплюючий момент - спробу Меркурія затьмарити Сонце. Фотографія була зроблена 15 листопада 2006 року.

12. Це зображення, отримане з апарата "Mars Reconnaissance Orbiter", показує нам кратер "Вікторія", що перебуває недалеко від екватора Марса. Діаметр кратера приблизно 800 метрів. Він має зубчасту форму, викликану ерозією ґрунту й рухом матеріалу, з якого складаються стінки кратера. Поверхня кратера займає разюча область дюн.

13. Spitzer, Hubble, і обсерваторія Chandra об'єдналися, щоб створити це мультихвильове, помилкове-колірне зображення галактики M82.

14. Зображення обсерваторії Chandra масивної спіральної галактики NGC 5746 показує нам величезний ореол гарячого газу (сині кольори) в оточенні оптичного диска галактики (білі кольори). Ореол розширюється на більш ніж 60 000 світлових років в усі сторони галактики.

15. Гігантські галактики збираються телескопом Hubble цілий день. На знімку представлена звернена "особою до нас" спіральна галактика Messier 101 (M101).

16. Ця, більше схожа на міхур, маса міжзоряних пилових хмар називається N44 superbubble complex. Вона має довжину 325 світлових років в апогеї, а діра в центрі утворилася через сильні сонячні вітри від масивних зірок, які буквально "видули" середину міхура.

17. Знімок Сонця, зроблений у японській обсерваторії Hinode.

18. На цьому зображенні показана чарівна метеорологія Сатурна, схожа на "низку перлин", з охопленням більш ніж 60.000 кілометрів. Зображення зроблене за допомогою візуального й інфрачервоного спектрометра картографії, що перебуває на зонді Cassini. Перлини являють собою прояснення в глибокій системі хмар Сатурна.

19. Це унікальне зображення дискової галактики NGC 5866. Гострий зір телескопа Hubble показує нам свіжий згусток пилу, що ділить галактику на дві половини.

20. Земля, представлена в червонуватому відтінку - результат дебюту європейського супутника MSG-2 (Meteosat Second Generation). Це зображення нашої рідної планети (зняте 25 січня 2006 року) - перше зображення зроблене супутником, запущеним у грудні 2005 року.
