Розділ: Зображення

Page Divider
 
 
 
 

« Галактика та зірки: Сторінка №2 »

  Всесвіт
Кращі космічні фотографії 2006 року. Приголомшливі знімки! ТОП-20 у рейтингу space.com.
1. Дивний панорамний вид Сатурна був знятий кутовою камерою зонда Cassini 15 вересня 2006 року. Разом з гігантським Сатурном, що висить у чорності й захищає Cassini від сліпучого блиску Сонця, зонд розглянув кільця так чітко, як ніколи, показуючи невідомі раніше слабкі кільця, а також атмосферу і поверхню планети.
Галактика та зірки: Сторінка №2 - Зображення 1
2. Планетарна туманність, що перебуває на відстані приблизно 3.000 світлових років від Землі. Ця фотографія була зроблена 10 травня 2006 року.
Галактика та зірки: Сторінка №2 - Зображення 2
3. Об’єднана фотографія космічних телескопів Spitzer й Hubble показує нам хаос, що діється в результаті утворення нових молодих зірок, які утворилися на відстані 1.500 світлового років у космічній хмарі, названій "туманність Оріон".
Галактика та зірки: Сторінка №2 - Зображення 3
4. Messier 83 - сусідня галактика, розташована поза границями нашої місцевої групи галактик. Центральна опуклість має характерні жовтуваті кольори старої зірки, у той час як її спіральне оточення, показане розкиданим синім світлом і червоними вузлами формування нових зірок, має набагато більш молодий вік.
Галактика та зірки: Сторінка №2 - Зображення 4
5. Це композитне зображення обсерваторій Chandra й Spitzer показує нам самий яскравий залишок зверх нової зірки у "Великому чумацькому шляху (Магеллановій Хмарі).
Галактика та зірки: Сторінка №2 - Зображення 5
6. Галактики що інтенсивно рухаються, прийняли форму гігантської маски.
Галактика та зірки: Сторінка №2 - Зображення 6
7. Одне із самих свіжих зображень, отриманих за допомогою космічного телескопа Hubble, показує нам галактику Antennae, що є могутнішою і суворішою в цій парі галактик, що зливаються. У результаті цього колапсу будуть сформовані мільярди нових зірок.
Галактика та зірки: Сторінка №2 - Зображення 7
8. Незвичайна форма галактики.
Галактика та зірки: Сторінка №2 - Зображення 8
9. Два масивних шторми на самому великому газовому гіганті Сонячної Системи - Юпітері, зняті телескопами із Землі.
Галактика та зірки: Сторінка №2 - Зображення 9
10. Вири газу й пилу в області формування нової зірки, зняті космічним телескопом Hubble.
Галактика та зірки: Сторінка №2 - Зображення 10
11. Пилип Джонс (Phillip Jones) уловив рідкий і захоплюючий момент - спробу Меркурія затьмарити Сонце. Фотографія була зроблена 15 листопада 2006 року.
Галактика та зірки: Сторінка №2 - Зображення 11
12. Це зображення, отримане з апарата "Mars Reconnaissance Orbiter", показує нам кратер "Вікторія", що перебуває недалеко від екватора Марса. Діаметр кратера приблизно 800 метрів. Він має зубчасту форму, викликану ерозією ґрунту й рухом матеріалу, з якого складаються стінки кратера. Поверхня кратера займає разюча область дюн.
Галактика та зірки: Сторінка №2 - Зображення 12
13. Spitzer, Hubble, і обсерваторія Chandra об'єдналися, щоб створити це мультихвильове, помилкове-колірне зображення галактики M82.
Галактика та зірки: Сторінка №2 - Зображення 13
14. Зображення обсерваторії Chandra масивної спіральної галактики NGC 5746 показує нам величезний ореол гарячого газу (сині кольори) в оточенні оптичного диска галактики (білі кольори). Ореол розширюється на більш ніж 60 000 світлових років в усі сторони галактики.
Галактика та зірки: Сторінка №2 - Зображення 14
15. Гігантські галактики збираються телескопом Hubble цілий день. На знімку представлена звернена "особою до нас" спіральна галактика Messier 101 (M101).
Галактика та зірки: Сторінка №2 - Зображення 15
16. Ця, більше схожа на міхур, маса міжзоряних пилових хмар називається N44 superbubble complex. Вона має довжину 325 світлових років в апогеї, а діра в центрі утворилася через сильні сонячні вітри від масивних зірок, які буквально "видули" середину міхура.
Галактика та зірки: Сторінка №2 - Зображення 16
17. Знімок Сонця, зроблений у японській обсерваторії Hinode.
Галактика та зірки: Сторінка №2 - Зображення 17
18. На цьому зображенні показана чарівна метеорологія Сатурна, схожа на "низку перлин", з охопленням більш ніж 60.000 кілометрів. Зображення зроблене за допомогою візуального й інфрачервоного спектрометра картографії, що перебуває на зонді Cassini. Перлини являють собою прояснення в глибокій системі хмар Сатурна.
Галактика та зірки: Сторінка №2 - Зображення 18
19. Це унікальне зображення дискової галактики NGC 5866. Гострий зір телескопа Hubble показує нам свіжий згусток пилу, що ділить галактику на дві половини.
Галактика та зірки: Сторінка №2 - Зображення 19
20. Земля, представлена в червонуватому відтінку - результат дебюту європейського супутника MSG-2 (Meteosat Second Generation). Це зображення нашої рідної планети (зняте 25 січня 2006 року) - перше зображення зроблене супутником, запущеним у грудні 2005 року.
Галактика та зірки: Сторінка №2 - Зображення 20